Václav Šilha - fotograf

Kontaktní formulář HP

Rychlý kontakt:

* Vaše jméno
* Váš email
* Telefon
* Váš vzkaz
 
  Odesláním dotazu zároveň souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Portfolio HP

Portréty

Každý člověk je svým vlastním životem formován do naprostého a úžasného originálu. Fotografování portrétů není o tom, aby z vás fotograf udělal modelku nebo modela . Portrétování je jen o vás.

Just human

Na svých cestách po celém světě, zaznamenával na fotoaparát krásy divoké přírody a bohužel někdy i její nenávratnou zkázu. V posledních letech si ale také začal uvědomovat ztrátu tradiční kultury v domorodých společenstvích, které se velice často hroutí pod náporem západní civilizace. Právě proto, se po letech fotografování přírody pokusil vstoupit do trochu jiné fotografické oblasti.

Příroda

Fotografie přírody byly na velice dlouhou dobu mým hlavním tématem. Za fotografováním zvířat a vším co bylo s přírodou spojené, jsem na cestách navštívil všech šest kontinentů. Mojí srdcovou záležitostí ale byla hlavně Afrika a antarktická oblast. V jednotlivých kategoriích můžete vidět jen malý výběr z mnoho fotografií, které jsem na svých cestách pořídil. Jsou to tedy jen snímky, o kterých si myslím, že jsou z nějakého důvodu zajímavé nebo povedené.

O mě

Václav Šilha je český fotograf který pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a přednášek. Je držitelem několika cen Czech Press Photo za fotografie a videa. Oceněn byl také v několika zahraničních soutěžích. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“. V posledních letech se jeho tvorba zaměřuje, kromě přírody, i na portrétní fotografii a také na jeho projekt JUST HUMAN, který dokumentuje zvyky a tradice lidí na celém světě.

Slider