8 8 /2017
INDIE, NAGALAND - KONJÁKOVÉ
Konjákové obývají oblast Mon ve státě Nágsko (Nagaland), do roku 2011 pro cizince nepřístupném. Jsou součástí širšího společenského celku Nágů a mají výrazné tetování v obličeji a na pažích. Dříve byli známí jako lovci lebek, které vystavovali v tzv. morong (místa veřejného shromáždění).
24 7 /2017
TANZANIE
Existují místa na mapě, která zná doslova každý. Nikdy je nemusí vidět na vlastní oči, ale zaručeně ucítí vůni, která z těchto slov vychází. Například Serengeti… Tanzanie není ale jen Serengeti. Parky jako Ngoro-Ngoro, Tarangire, Lake Manyara jsou jen dalšími z mnoha úžasných míst pro fotografy přírody. Při troše štěstí lze v tanzanských parcích nafotit velmi zajímavé příběhy, ve kterých hlavní role hrají divoká zvířata.
28 4 /2017
HUAORANI
Příslušníci z kmene Huaorani žijí v amazonském deštném pralese v Ekvádoru a až do roku 1956 neměli žádný kontakt s okolním světem. Do dnešních dnů dokonce existuje nepříliš početná skupina členů tohoto etnika, která odmítá, a to velice agresivně, jakýkoliv kontakt s vnějším světem.
20 6 /2015
NAMIBIE
Pokud nechcete v Africe fotografovat pouze zvířata, je Namibie tou pravou volbou. Najdete tu nejen velkou pětku, ale i úchvatnou krajinu.
8 4 /2015
ALJAŠKA
O Aljašce lze těžko hovořit jinak než v superlativech a to i přesto, že zdejší počasí i krajina jsou drsné a nevyzpytatelné. Nejde jen o zvířata, mezi kterými jsou hlavními taháky pro fotografy zejména medvědi.
17 1 /2015
JIŽNÍ SANDWICHOVY OSTROVY
Představte si činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led a naprosto nepředvídatelné počasí. To jsou jižní Sandwichovy ostrovy. Není tu žádné letiště, žádný přístav, nežijí tady žádní lidé…
17 1 /2015
INDIE - LIDÉ
Z naší planety nemizí jenom deštné pralesy nebo různá zvířata. Mizí i naše vlastní tradice, kultura a staré zvyky. V poslední době mě proto čím dál více přitahuje fotografování etnik, která ještě odolávají tlaku moderního světa. Indie je v tomto směru doslova fotografickým rájem. Obyvatelé této rozlehlé země nejsou jen Síkhové v turbanu nebo svatí muži z Varanásí.
30 10 /2014
ANTARKTIDA
Název věčně zmrzlého kontinentu pochází z řečtiny a výraz Antarktis použil poprvé v roce 1840 Američan Ch.Wilkins, který zde během své výpravy prozkoumal zhruba 3000 km pobřeží. Volně jej lze přeložit jako „naproti Arktidě“ nebo naproti severu.
27 10 /2014
JIŽNÍ GEORGIE
Představte si, že do ruky vezmete obří nůž a podélně překrojíte jedno z vysokohorských údolí ve Švýcarských Alpách a to celé pak zasadíte doprostřed oceánu. Úpatí strmě se svažujících ledovců necháte koupat se ve vlnách a na dno původního údolí dosadíte tisíce tučnáků, lachtanů nebo rypoušů sloních. Přidejte k tomu ještě ohromující množství albatrosů, chaluh, buřňáků a dalších ptačích druhů a dostanete alespoň přibližný obrázek Jižní Georgie.
11 2 /2014
MASAI MARA
Možná jste to už zažili. Přijedete na nějaké místo a to vám změní celý život. Doslova vám ho převrátí naruby. Já jsem takové místo našel v keňské rezervaci Masai Mara. Určitě to není nejkrásnější kout světa, který jsem za léta svého fotografování viděl. Není ani nejdivočejší a už vůbec ne nejméně turistický. Masai Mara je ale, alespoň pro mě, skutečná Afrika. Afrika se všemi krásami, ale také se všemi svými problémy.